Menu Content/Inhalt
Strona Główna arrow Artykuły
arrow Numerologia arrow Liczba dziewięć - opis.

Ostatnio na Forum

1: Odp:nazwa firmy by Jaelithe
2: nazwa firmy by kociol1968
3: Odp:Liczba pięć - opis. by Jaelithe
4: Odp:Re:Liczba pięć - opis. by zakretka
5: Odp:Liczba siedem - opis. by Jaelithe

Ostatnie: 4godz - 24godz

Zaloguj się


Zapomniałeś hasła?

Statystyka

Użytkownicy: 674
Nowości: 28
Odnośniki: 1
odwiedzających: 429151
Liczba dziewięć - opis.

Liczba Dziewięć opis. Planeta opiekuńcza Jowisz. Żywioł Ognia - wiatr. Ostatnia z pojedynczych liczb. Zakończenie i początek nowego cyklu.
Zakończenie etapu, drogi, czasu, wojny itd. itp. ale i początek nowego. Poszukiwanie, odkrywanie nowych wyzwań, nowe idee, nowe światy. Opis dotyczy urodzonych dnia dziewiątego, miesiąca dziewiątego Temperamentu i Charakteru.

Związki. Liczba dziewięć poszukuje idealnych związków, idealnego partnera, idealnych przyjaźni. Sama nie bardzo ma ochotę na wytrwałość, na bliskość i na przyjaźń - może dlatego że ciągle szuka? Na karcie w Tarocie widać postać samotnego mężczyzny z latarnią w dłoni. Pustelnik - taka nazwa karty, kroczy powoli, jakby z trudem, ciemną ścieżką, w jednej dłoni trzyma latarnię, w drugiej dzierży kij, wokół którego w niektórych taliach owinięty jest wąż. Pustelnik wędruje ciemną drogą, jego światłem jest tylko własna intuicja, którą symbolizuje latarnia, ale niewiele widać w jej świetle. Pustelnik pochylony brnie przed siebie, wiatr wędruje razem z nim i on sam jest wiatrem. Wiatr często uderza z furią, próbując zniszczyć przeszkodę na drodze a poniewa światełko wewnętrznego ognia - intuicji, jest słabe, wędrowiec nie widzi że przeszkodę można byłoby po prostu ominąć, nie trzeba jej taranować, czy rozbijać albo niszczyć.
Wiatr jest różny, bywa zefirkiem lekkim i przyjaznym, bywa ciepły wiosenny, wręcz promienny, tak że serce się przy nim otwiera, przenika też mrozem do szpiku kości, niesie nowe idee, szuka nowych wyzwań, poszukuje wyjścia tam, gdzie się wydaje iż się nic nie przeciśnie, i nie ma żadnych uszczelnień z którymi sobie by nie poradził. Jeśli ktoś nie ma liczby -9- w wyliczeniach w analizie, to musi być mu trudno żyć w bezruchu.

Negatywnym aspektem liczby dziewięć jest Don Kichot, atakuje wiatraki w przekonaniu - złudzeniu, że to jakiś rycerz porywa księżniczkę. Zbędna strata energii, ale dziewiątka ma niespożyte zasoby energii i myśli, że one zawsze będą do jej dyspozycji, nie wierzy że kiedykolwiek mogą się wyczerpać. I pewnie ma rację jeśli tylko -9- ma dużo ognia, bo wiatr bierze swoją siłę z ognia. Dziewiątka to także Prometeusz - altruistyczny zbawca, niosący światło dla potrzebujących, niesie je tym, co potrzebują ognia, wbrew bogom i srogim tyranom. Dziewiątka pomaga i jest podatna na wołanie HELP. Zdarza się że Prometeusz zamienia sie w Don Kichota bo dziewiątkowe serce oszukać łatwo, jak to widać na obrazku Tarota, Pustelnik niesie niewielkie światełko i często leci ratować tam, gdzie nikt ratunku nie potrzebuje a nie reaguje, gdzie jego pomoc jest niezbędna. Uderza też z tak wielką furią w swoich "wrogów," iż nie widzi że oni wrogami nie są. To wszystko przez tę niewielkie światełko latarni archetypowej dziewiątki. Cechy liczby dziewięć w pozytywnym aspekcie: To liczba miłości, współczucia, obdarzeni nią, wyróżniają się empatią, altruizmem, szlachetnością, nie pozostają obojętni na ból i nędzę, reagują na potrzeby innych ludzi, są inspiratorami, zachęcają skłaniają i dziela się swoim ciepłem z tymi w którymi wchodzą w kontakt. Z pewnej wymiany myśli: "Potrzeba wolności i niezależności, są jak wiatr a on nie może być zamknięty w klatce. Poznanie ciągle i od nowa nienasycone poznanie i poszukiwanie i odkrywanie sekretów, za każdym rogiem jest coś nowego, coś co można poznać, zobaczyć. W lesie, na spacerze do zakrętu tylko zawsze do ... ale za zakrętem jest następny zakręt i znów wędrówka by .... poznawać zrozumieć wiedzieć. GŁÓD POZNANIA."
Są dziewiątki, swobodne i podobne do cyganów, żywiołowe, często ekstrawaganckie, wolne od uprzedzeń, etycznych i moralnych ograniczeń, bo ich moralność jest inna, jest ich własna i niezależna. Intelekt i intuicja, bystrość umysłu, obejmowanie jednym rzutem wglądu - całość problemu, wielopoziomowość - pojmowanie kilku wątków na raz. Władczość i despotyzm owszem - należy także do cech dziewiątek oraz zazdrość, szczególnie archetypowych dziewiątek urodzonych dnia -9- czy miesiąca -9-.

Wiedza: zawsze to co jest dobre dla innych i czego inni powinni unikać. Serdeczne, ciepłe z sercem na dłoni dziewiątki są samotne, oderwane od rzeczywistości, zanurzone w swoim świecie wewnętrznej wizji, z wnętrza siebie otrzymują odpowiedzi, poprzez siebie poznają świat, ze środka siebie czerpią siłę, by się podnieść się po ciosach ...kogo? Wrogów zewnętrznych czy takowi są? Czy może po ciosach zadawanych swemu własnemu sercu, przez brak właściwego widzenia spowodowanego przez złe oświetlenie ścieżek, którymi -9- kroczy. W swoich przekonaniach bywają mocno kontrowersyjne, nie są łagodne, spokojne czy powolne, są gwałtowne reagują z siłą, często nie przemyślaną, mogą zniszczyć, jeśli dominują w nich cechy negatywne. Cechy negatywne: egoizm, egocentryzm, obrażanie się o byle co, czułych punktów 9 nie da rady uniknąć, jest ich zbyt wiele, arogancja, wojna dla samej wojny, gdy nie ma wrogów to ich trzeba znaleźć - dotyczy szczególnie urodzonych 9,18,27, agresywne, gwałtowne, ale wybaczają wiele sobie, innym?
Liczba dziewięć jest liczbą służenia - pomagania i to jest zapis głęboki w podświadomości, zapominanie o nim powoduje życie skłócone z własnym wnętrzem.

Frustracja i niepokój, zgorzknienie, pretensje, obwinianie, poszukiwanie winnych, na zewnątrz siebie. Dziewiątki szukają obrońców - biednej małej zagubionej dziewczynki lub chłopczyka i generalnie znajdują, bo jest wiele ról do odegrania i są i takie, które biorą w obronę, krzyczącą w niebogłosy egoistyczną dziewiatkę. Don Kichot rzuca się w szale na wiatraki, szukając w nich wroga - ukrytego wroga - swej własnej urażonej wielkości, swojego przekonania o wyższości, swojej własnej wewnętrznej księżniczki czy księcia.
Tarot mówi w tej karcie o porzuceniu wygodnej drogi społecznej aprobaty, o porzuceniu konwencjonalnych wartości na rzecz wewnętrznego "ja". Samotna droga do której potrzeba wielkiej odwagi, blask sumienia, poszukiwanie świętego Graala, doskonałości, wewnętrznego światła, poszukiwanie mistycznego centrum. Daleka droga i droga samotna, każdy kiedyý na nią wstąpić musi.

Liczba -18- w talii Tarota widzimy ze stawu wychodzącego raka, przed nim droga słabo oświetlona, po obu jej stronach siedzą dwa zwierzęta - pies i wilk, na jej końcu dwie ponure wieże, strzegą dalszego przejścia, w górze księżyc w pełni wisi na nocnym niebie a krople wilgoci unoszą się zawieszone w powietrzu. Katarowie wierzyli że jeśli dusza nie wywiąże się z zadania, reinkarnuje się w postacie zwierzęce, dusze doskonałe wędrują w górę, jak te krople wilgoci do nieba. W starożytności wierzono że księżyc jest miejscem gdzie mieszka śmierć, dusze umierających tam wędrowały i czekały na czas ponownych narodzin, symbolizował księżyc matczyne łono, dające początek nowemu - brama, przejście do nowego życia, ukrytą wiedzę, mało znaną prawdę - ale brak pełnej "dokumentacji" pełnej informacji, powoduje nieporozumienia, konflikty, czasem wręcz uniemożliwia, dojście do właściwych wniosków.
Angielskie słowo lunacy pochodzące od słowa luna oznacza szaleństwo obłęd, niebezpieczeństwo pojawienia się myśli samobójczych.
Zwierzęta w tej karcie, symbolizują świat zmysłów, nieświadomość a Rak to EGO - wyodrębniona z całości jednostka, czując swoją odmienność, swoją siłę, JA i wędruje od karty opisanej w liczbie -9- do -18 i przechodząc metamorfozę. Wedruje przez świat krzywd i bólu, otrzymywanego i zadawanego, przez odkrywanie kolejnych aspektów siebie samej. W karcie osiemnastej widać już, że JA daży do poznania ukrytych aspektów świata niewidzialnego. Krople wody wskazują na uniesienie na zrozumienie że poza światem materialnym, światem zmysłów, poza nim, istnieją obszary do zbadania do poznania i w te rejony -18 się właśnie wybiera.

Następną liczbą jest - 27 - tu już Tarot nam nie pomoże, te dziewiątki są warunkowane dwiema liczbami które są częścią składową sumy liczby -9- czyli dwójką i siódemką. Z jednej strony dwa oblicza dwójki i nie wiadomo jaka jestem, czy jestem za tobą na pewno, jesteś pewny/a? A z drugiej strony jest dążenie do samopoznania, tęsknota za jednością, za przyjaźnią za wsparciem bezwarunkowym, z jednoczesnym pragnieniem do wyodrębnienia siebie z wielości, do zaistnienia i do prowadzenia siebie, po swojemu we własny sposób, niezależny od opinii innych.
Liczba 36 to także -9- w sumie końcowej i jakaż ona inna od 27. Mamy tutaj osobę silną świadomą swej roli, jednocześnie preferującą rodzinę. Na wejściu mamy trójkę czyli tradycję i rządy matki na wyjściu mamy liczbę -6- czyli Wenusowe dążenia, romantyczne marzenia, czy realizowane - to już inna sprawa.

Następną dziewiątką jest liczba -45- całkiem inna to -9- od poprzednich z jednej strony depresyjna z drugiej strony poszukująca wolności, niezależności. Silna, niezależna, wolna, obdarzona doskonałą pamięcią, może być dobrym lekarzem w tym doskonałym precyzyjnym chirurgiem, lub opiekunem. Mimo wolnościowych dążeń na wyjściu -5-, na wejściu -4- ma pragnienia związania, ugruntowania, stałości ale lubi sobie porządzić w swoich związkach. Kaliber czterdziestka piątka to duży kaliber. :-)

I kolejna -9- tym razem 54 tutaj są liczby odwrócone najpierw 5 a potem 4 czyli dominującym charakterem tej liczby będą depresyjne skłonności na wyjściu ale też wejściowa silna potrzeba wolności, ktoś kto chciałby złapać motyla na łańcuch i go przykuć do siebie, srogo się tu rozczaruje, choćby dysponował złotą komnatą, wolny motyl i tak ucieknie. Chociaż sobie biadolić i tak będzie.
I kolejna dziewiąteczka tym razem z pierwszą szóstką czyli 63 i mamy tu rodzinne silne związki i powiązania wenusowe romantyczne marzenia a jednocześnie uwarunkowania trójki, czyli zależność od tradycji.
No i dalej wędrujemy po krainie liczb dziewięć teraz czas na -72- na wejściu mamy liczbę siedem a na wyjściu dwa odwrotnie jak w liczbie 27 przeczytajcie powyżej tylko wstajcie odmienne wartości na początek i na koniec.

Liczba 81 jest liczbą w której na wejściu mamy ósemkę świat materialny opis liczby -18- tylko odwrotnie w tej liczbie dziewiątka materialna i wojownicza poszukuje światła i jedności.

No i liczba 90 - Jest tutaj wejście w nowy wymiar w nowy kosmos, zero bowiem w numerologii oznacza przestrzeń i to co istniało zawsze. Z jakim światłem "pustelnik" wejdzie w nowy kosmiczny wymiar, zależy od jego doświadczeń zebranych przez całą wędrówkę, przez wszytskie liczby.

Ważne dla każdej liczby:
Dziewiątka z sumy - czyli podsumowania całej daty urodzenia (i każda inna liczba) urodzona dnia -8- a np. 31 to niby ta sama lecz inna dziewiątka, ponieważ jej aktywność, opisywana przez dzień urodzeniajej, sposób działania jest inny. Omówienie tych wszystkich połączeń w artykule jest niemożliwe tylko i wyłacznie w osobistej analizie jest możliwe.

Przedyskutuj ten artykuł na forum.0 postów)