Menu Content/Inhalt

Ostatnio na Forum

1: Odp:nazwa firmy by Jaelithe
2: nazwa firmy by kociol1968
3: Odp:Liczba pięć - opis. by Jaelithe
4: Odp:Re:Liczba pięć - opis. by zakretka
5: Odp:Liczba siedem - opis. by Jaelithe

Ostatnie: 4godz - 24godz

Zaloguj się


Zapomniałeś hasła?

Statystyka

Użytkownicy: 674
Nowości: 28
Odnośniki: 1
odwiedzających: 429153
Nowy 2005

W skrócie: - To rok samotności zamknięcia się w sobie, rok medytacji, rok przeznaczony na refleksję, pytania o sens świata, poszukiwanie odpowiedzi w sobie. Nie jest to dobry rok na związki. W tym roku musi być połączenie tego co wewnątrz z tym co na zewnątrz - przez integrujący wszystko oddech.

Jeśli macie karty Tarota to wyjmijcie trzy karty z dużych arkanów.
Jedną kartą będzie -2- Kapłanka a drugą Hierofant -5- razem liczba - 7 - Rydwan.

Postawcie obok siebie dwie karty: Kapłanka najpierw, bo jest pierwsza i potężniejsza w tym ustawieniu. Działa ona - wpływa, na kartę drugą, którą nazywa Tarot różnie, raz Hierofant a raz Paież, lub Arcykapłan.
Hieroglif "he" (akcent na -e-) opisujący tę kartę w dawnej symbolice oznaczał: - oddychanie, oddech, literze -E- przypisuje się atrybut istnienia samego w sobie. Jest to Święte Słowo. Litera -E- przedstawia: "Wolę bożą, interpretację prawa bożego w odniesieniu do osobistych i społecznych zasad postępowania."
Na karcie przedstawiony jest siedzący na tronie mężczyzna, raz starszy, brodaty, poważny, innym razem ma młodą i nieco zniewieściałą twarz, zawsze siedzi na tronie pomiędzy dwoma filarami. Jego związek z kartą -2- Kapłanką lub Arcykapłanką jest widoczny. Arcykapłan ma władzę dzięki zwolennikom swoim i wiernym ma wiedzę o tym co człowiek musi zrobić, by zostać zbawionym, by osiągnąć wyzwolenie. To jest karta na jaką ma wpływ w tym roku Arcykapłanka czy Kapłanka, jak chca inni.
Chwilkę poświęcę tutaj opisowi Kapłanki ponieważ liczba ta mieć będzie wpływ na wszystko przez najbliższe - bagatela - 1000 lat.
Litera -b- w zapisie hieroglificznym oznacza usta - narząd mowy.
Karta przedstawia siedzącą bądź stojącą kobietę pomiędzy dwiema kolumnami w przedsionku świątyni, twarz zakryta przezroczystym welonem, na głowie tiara, na piersiach słoneczny krzyż, na kolanach otwarta księga, częściowo przykryta płaszczem. Alegoryczny obraz Natury i bogini Izis, której twarz nie może być odsłonięta a księga nie dla wszystkich dostępna. Nauki boginii którą, na karcie symbolizuje jej Kapłanka, nie dla wszystkich są dostępne. Można je odczytać tylko poprzez wsłuchanie się w cichy głos Kapłanki - głos intuicji. Karta symbolizuje wszystkie bierne znaczenia, jest zasadą bierności w Naturze.
W Kapłance rozpoznawano kobietę która służyła bogini Izis, była jej głosem i biernym przekazem. Izis utożsamiano ze światem podziemnym z lunarnym bóstwem Hathor przewodnikiem po krainie zmarłych. Jeden z ezoterycznych tytułów karty -2- ; brzmiał: "Kapłanka Srebnej Gwiazdy". Krótki cytat najlepiej oddaje siły boginii: "...jest potężną żeńską siłą rządzącą prawdziwym źródłem życia, która zbiera w sobie wszystkie energetyzujące siły i trzyma je w zawieszeniu do czasu ich uwolnienia."
Dwa filary pomiędzy którymi siedzi Kapłanka, to odpowiedniki dwóch mocy - pozytywnej i negatywnej. Pasywna natura Kapłanki jako przekaźnika woli bogini jest także ogniwem łączącym plan fizyczny i duchowy, poprzez swoją pasywną naturę Kapłanka, jest w stanie przekazać - dla pragnących poznać wolę Boga - Słowo Żywe. Tylko poprzez nią jak przez most łączący dwa brzegi - fizyczny i duchowy, jest możliwe połączenie z Mocą z Zasadą Twórczą.
Tyle na temat Kapłanki karty numer -2- i na temat -5- Arcykapłana.

Co dla nas wynika z tego spotkania? Wyraźnie widać że przez ciszę umysłu i oddech łączący istotę w całość, możliwe jest dotarcie do przekazu jaki Kapłanka ma do odczytania. Czy usłyszymy cichy głos bogini? Wyraźnie go usłyszymy nawet aż za wyraźnie.
Jak już wiecie Izis to boginni sprawująca opiekę nad podziemnym światem. Izis to Natura, wypowiadająca się z wnętrza poprzez słowa intuicji. Trzeba być wyciszonym i rozluźnionym by Jej słowa usłyszeć. W tym roku usłyszy je cały świat głośno i wyraźnie. Siły trzymane w zawieszeniu zaczynają być uwalniane. Niezadowolenie bogini niszczonej przez ludzki - nieludzki świat, da się słyszeć poprzez destrukcyjne energie, jaki zaczną wstrząsać światem. Arcykapłan wypowie słowa. Milczenie zostanie przerwane.

Groźnie brzmi i groźnie będzie?
W sumie mamy liczbę -7- Rydwan. Może Woźnica jaki rodzi się z połączenia tych dwóch sił - mocy, opanuje siły ciągnące Rydwan? Woźnica nie posiada wodzy, kieruje zwierzętami w rydwanie za pomocą woli. Zwierzęta - raz są sfinksy a raz konie, symbolizują, opanowanie zmysłów. Pokładamy więc całą nadzieję w Woźnicy - samoświadości. A on ma za zadanie, w tym roku, opanować rosnące siły destrukcji niezadowolenia boginii, wyrażane poprzez jej Kapłankę a odczytywane przez Arcykapłana i wyrażane przez oddech. To rok samotności zamknięcia się w sobie, rok medytacji, rok przeznaczony na refleksję, pytania o sens świata, poszukiwanie odpowiedzi w sobie. Nie jest to dobry rok na związki. W tym roku musi być połączenie tego co wewnątrz z tym co na zewnątrz, przez integrujący wszystko oddech.  Co więc grozić będzie w tym roku?

Woda i powietrze.
Wrażenie jednak mam, że wzrosną siły Woźnicy i wrośnie świadomość siebie. Tam jednak, gdzie bogini niszczona jest nadal, tym miejscom grozić będzie zagłada/oczyszczenie. Woda i powietrze więc co? Trzęsienia ziemi? Mniej ale to także, potop? Na małą skalę chyba tak i  epidemia. Coś co się przenosi powietrzem. Wiatr, huragany ale także idee, nowe myśli, dążenia,  coś dużego co zmieni poglądy wielu ludzi i pojedna ich z sobą.
Zadaniem Rydwanu -7- jest połączenie wielu rozproszonych elementów w jedną całość.
Mieć będzie co robić w tym roku. I my także.
Życzę połączenia swoich sił z Woźnicą, usłyszenia głosu boginii, połączenia Oddechu ze Słowem. Odwagi wypowiadania swoich poglądów i woli.

Powodzenia w Nowym roku - Jaelithe.

Przedyskutuj ten artykuł na forum.1 postów)